Výlet na kolo na podzim? Proč ne?

To, že už nesvítí sluníčko až do devíti večer a ráno trošku přituhuje, není žádná výmluva pro to, proč nevyjet na pěkný podzimní výlet na kolo. Stačí vám kvalitní vybavení a nepřekvapí váš ani ranní mrazíky, ani odpolední horka. Co by vám při výjezdu rozhodně nemělo chybět?

Nebudeme mluvit o jasných věcech jako je samotné kolo, to je snad jasné. Spíš bychom se zaměřili na oblečení. Ani nevíte, kolik lidí ještě jezdí v teplácích, mikině a nebo dokonce džínách. Oblečení speciálně na kolo existuje z nějakého důvodu, měli byste ho proto využívat. Co mezi takové základní cyklistické oblečení patří?

Dres

Správě, ne teplákovka, ale pořádný dres. Bez něho se prostě neobjedete. Kvalitní dresy nabízí prodyšnost a rychlé usychání. Z potu tím pádem nenachladnete a ani kdybyste náhodou trošku zmokli, což se na podzim může klidně stát, mokří dlouho nebudete. A i když vám může připadat, že upnutý dres bude strašně nepohodlný, nebojte se. Dresy jsou poměrně elastické, takže se přesně přizpůsobí tvaru vašeho těla.

Přilba

Tohle je jedna z těch věcí, která by měla být naprosto jasná. Pro jistotu vám ale připomene, že na výlet na kolo si MUSÍTE vzít helmu. Vítr ve vlasech si můžete užít v cíli, až sesednete z kola. Při jízdě ale helmu za žádnou cenu nesundávejte.

Boty

Tenisky jsou na tenis, ne na kolo. Pro cyklisty existují speciálně vyrobené tretry, které zvýší efektivitu vašeho šlapání. Pro vás to znamená mnohem menší námahu a tím pádem tedy dojedete mnohem dál. A to v jakémkoliv terénu. Často jsou doporučovány tretry MTB Northwave. Kromě MTB bot najdete ještě tyto:

  • Silniční tretry
  • Zimní tretry
  • Turistické boty na kolo

Teď už vám stačí jen chrániče a pořádný batoh. Nezapomínejte ani na pitný režim! Do držáku na kolo dejte lahev s vodou a do batohu třeba termosku s horkým čajem. Při ranních výjezdech se bude určitě hodit. Vyjet si ale můžete stejně příjemně i třeba na skládacích elektrokoloběžkách.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.