Vyzkoušejte hubnutí na crossovém trenažeru

Už je sice pomalu konec srpna a plavková sezóna se také blíží ke konci, ale to není důvod, proč se přestat snažit získat, nebo si udržet super tělo. Důležitou součástí vaší snahy je kardio, protože pomáhá spalovat tuk a ukázat svaly, kvůli kterým jste takovou dobu cvičili. S koncem léta přichází podzim, který bývá často hodně ubrečený, a to rozhodně není počasí na běhání venku. Proto existují trenažery, které běhání nahradí. 

crossové trenažery

Říká se jim různě - rotopedy, eliptické trenažery, crossové trenažery. Jsou oblíbené jak v domácím prostředí, tak i veřejných posilovnách, a to napříč věkovými skupinami a pohlavími. Ti mladší a vytrvalejší mohou pořádně zabrat, kdežto ti starší ocení to, že trenažer poslouží také jako prostředek pro rychlochůzi. Ať už patříte ke kterékoliv skupině, na své si určitě přijdete. Díky tomu, že se při chůzi držíte dvou madel, využíváte nejen spodní část těla, ale dáváte zabrat i té horní. Podobně jako při obyčejném běhání. 
Trenažery sežene v různých cenových kategoriích. Najdete levnější, které mají opravdu jen ty základní funkce - tedy běh, ale také pořádně nabušené mašiny, které měří rychlost, vzdálenost a nebo i tlukot srdce. Už jenom čekáme na to, až nám při běhání budou schopny udělat třeba shake. Takové pokročilé funkce většina těch, kteří trenažer využijí jednou za čas moc nepotřebuje. Hodí se spíš pro aktivní sportovce, kteří mají určitý cíl - rychlost, vzdálenost a podobně. Dodatečné funkce a konstrukce a potom odráží na celkové ceně.

Určitě bychom vám ale doporučili investovat do lepšího trenažeru. Nemusí to být hned profesionální stroj, ale základní metriky byste určitě ocenili i jako úplný začátečník. Pokud vás běhání na stroji chytne, určitě budete chtít kvalitní konstrukci, která vydrží dlouhý běh bez otravného vrzání. Rozhodně je z čeho vybírat. V tomto článku jsme vám pouze popsali základní možnosti, které můžete využít. Stroj, kterým bude vyhovovat vám a vašim potřebám, už musíte najít sami.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.