Udělejte si doma vlastní posilovnu

Už máte dost výmluv, že nemáte kdy chodit cvičit, protože jste buď v práci, nebo tak vyšťavení, že už se vám do té posilovny prostě jít nechce? Pořiďte si základní posilovací vybavení domů!

Budeme upřímní, na začátek je to docela velká investice. Zvlášť pokud chcete všechno - činky, běhací pásy, posilovací stroje a další vychytávky. Na takové lehké domácí posilování vám ale vystačí pár činek a možná podložka.

A činkami taky začneme. Je to jednoduchý způsob, jak si ke cvičení přidat další váhu a trošku si to ztížit a zefektivnit. Nejlevnější činky jsou ty gumové, které můžete klidně sehnat už od 50 korun. Nebojte, že byste se s gumovými činkami nějak flákali. I když se to nezdá, tak i guma vám může dát pořádně zabrat. Pokud ale se cvičením teprve začínáte, pořiďte si napřed činky s menší hmotností. Jak potom budete postupně nabírat sílu, můžete přidat i váhu. Tělo si totiž na jednu váhu brzo zvykne a cvičení by vám tak už nic nedávalo.

nejlevnější činky

V domácích posilovnách běžně najdete i stroje. Nejoblíbenější je asi obyčejný rotoped, který je relativně levný, ale efektivní. Navíc když si při jízdě zapnete hudbu nebo film, cvičení vám rychle uteče. Stihnete si tak zacvičit i se při tom zabavit. Alternativou pro rotoped je běžecký pás, který je sice dražší, ale také vám dá zabrat o poznání víc. Zvlášť pokud máte ten typ, na kterém můžete upravovat úhel, pod kterým běháte. Pořádně se tak zapotíte a nemusíte ani vyjít z domu. Méně běžné jsou v domácích posilovnách stroje, které byste našli i ve veřejných. Ty už většinou stojí peněz opravdu hodně a vyplatí se spíš pokud máte větší dům, ve kterém poskytujete ubytování hostům, nebo svoji domácí posilovnu pronajímáte.

Pokud vám ale stačí takové to kondiční cvičení pro zdraví a nepotřebujete podávat rekordní výkony, obyčejné činky vám budou bohatě stačit. Teď už si jenom najít styl cvičení, který vám bude vyhovovat a udělat si na něj několikrát do týdne čas. S výběrem stylu vám určitě pomohou videa na Youtube, kde se v poslední fitness rozmohlo. Najdete tam různé styly cvičení, konkrétní cviky a sestavy a taky tipy, které vám při cvičení hlavně v začátcích pomohou. 

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.