Fitness činky – jednoručky na hubnutí

Běhání se po čase může ukázat jako stereotypní způsob držení své váhy na uzdě a letní těla tedy málokdy vytváří pot zanechaný na cyklostezkách a trenažerech posiloven. Často si hubnoucí lidé paradoxně vykládají posilovny jako místo pro ty, co už svaly mají. Existuje způsob, kterým bychom zpevňovali tělo a zároveň se zbavovali všeho nadbytečného, co na těle máme?

Fitness činky se ukazují jako skvělá alternativa a hlavně doplněk k anaerobnímu a aerobnímu cvičení. Pokud je používáme k cvičení u instruktážních videí aerobiku, zumby nebo čehokoliv jiného, můžeme se dostat na úžasné výsledky během docela krátké doby.

Váha fitness činek

Platí, že váhu fitness činek si musíte vybírat podle svých vlastních schopností. Kulturisti a profesionálové už s činkami o dvou kilech nedocílí ničeho extra a zároveň se drobná žena bude cítit mnohem lépe, když bude cvičit s lahví vody, než s činkou, která váží 16 kg. Mělo by platit, že při držení činky pro fitness zvládnete pohodlně pohybovat paží do všech směrů. Po pár hodinách aerobiku nadbytečnou váhu jistě poznáte a s časem budete jistě potřebovat váhu zvýšit. Naopak pro tvorbu svalů je optimální, abyste jednotlivý cvik zvládli udělat 8x (se svalovým maximem na 10–12 opakování).

Výhody aerobního posilování

Kombinace posilování a aerobiku je přínosná pro všechny oblasti vašeho života. 

  • více energie
  • zpomalení poklesu IQ v důsledku stáří
  • zpevnění svalové hmoty
  • zbavení se přebytečného podkožního tuku
  • zlepšení držení těla
  • udržení mladého věku
  • příděl dopaminu jakožto bojovníka se stresem a depresí
  • celkově zdravější a lepší pocit ze života :)

Tělo se při každé nové rutině ze začátku brání, ale s časem budete svoji vlastní superhrdinové a nebudete chtít dělat nic jiného, než se jen čím dál více zlepšovat. Fitness činky a aerobní cvičení jsou perfektním prvním krokem do světa plážových těl a fitness lifestylu.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.