Máte na půdě kunu? Víme jak se jí zbavit!

Marten, Pine Marten, Predator, Forest

Kuna na půdě může způsobovat neklidné noci, kvůli aktivnímu nočnímu životu, ale také nepříjemné škody na majetku, jelikož si rády stelou pelech ze střešního těsnění. Také zápach spojený s výkaly se může, hlavně v létě, pronášet skulinami celým domovem, proto je třeba vždy rychle zakročit.

Prevence je nejdůležitější

Kuny mají rády tvoření domova tam, kde mají pravidelný přísun potravy, proto je třeba velmi dobře ochránit malá hospodářská zvířata před těmito predátory. Skvělou variantou jsou například LED plašiče, které reagují na pohyb a spouští na cíl opakované blikání silným světlem. Ovšem musíte vymyslet, kam plašič postavit, aby nestresoval vaše zvířata a nebyl nasměrován na pozemek cizí.

Druhou součástí prevence je zamezení vniknutí kuny na půdu. Kuny dobře šplhají a proto nestačí spoléhat na to, že není žádný vyvýšený prostor kolem domu. Je dobré si dát čas a uspat pěnovým materiálem, který se často prodává již ve variantě, který kunám zapáchá, a projet těsnění střechy zvenku i zevnitř. 


Jak bojovat se zabydlenou kunou

Přes den je třeba se vydat na půdu a veškeré stopy po kunách vyčistit. Výkaly, skvrny od moči a zničené těsnění bude mít v sobě velké množství pachů kuny a proto je třeba je odstranit. Použijte také spreje proti kunám, které je odpuzují a odrazují k tomu se vrátit. Také se můžete pokusit kuny odchytit pomocí klecových pastí a zavést je velmi daleko od svého bydliště, ale kuny jsou známé svou inteligencí a vytrvalostí a často se stane, že se ke klecím s návnadou ani nepřiblíží.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.