Trendy batohy na notebooky. Ušetřete svá záda i peníze.

Girl, Woman, Red Head, Hair, People, Backpack, Fashion

Denně s sebou nosit notebook je povinnost velké části zaměstnanců a studentů. Pokud patříte mezi ně, máme pro Vás několik tipů jak předejít bolesti zad při práci s notebookem a také nabídku moderních a levných batohů.

Pokud Vaší každodenní rutinou je sedět minimálně osm hodin denně před počítačovou obrazovkou, určitě Vám některé z následujících problémů nejsou cizí:

  • Bolest hlavy
  • Bolest zad (kříže, mezi lopatkami, krční páteře,...,)
  • Ztuhlé ramena
  • Oteklé nohy
  • Zhoršené vidění
  • Zácpa

Na každý z těchto problémů jsou samostatné zdravotní postupy, ale ideální bude, když se po poradě se svým lékařem zaměříte na řešení problémů v jejich jádru - tedy dlouhodobé sezení. Následující tipy zvažte se svým lékařem a uvidíte, jak se Vám postupně zlepší kvalita pracovního života.

 

Na čem sedíme

Pokud máme možnost si vybrat, či vyměnit židli na které sedíme, máte vyhráno! Zpravidla platí, že správná židle by měla zajistit, aby jsme utvářeli pozicí našeho těla pravé úhly. Tyto pravé úhly mají být tvořeny opřenými rukami, tedy pravý úhel by měl být v loktech. K tomu je třeba i zvážit přizpůsobení výšky stolu. Další pravý úhel má být v kolenou a třetí v kyčlích. Menší úhly tvořené končetinami může omezovat průtok krve a lymfy, které vede k odkrvení a oteklým končetinám. Je dobré mít opřená záda po celé délce a případně používat polštářek na podporu beder. 

 

Jak sedíme

Správné držení těla bychom si měli hlídat pořád, nejen u počítače, ale občas je těžké si vzpomenout narovnat se, když jsme zabraní do několikahodinového úkolu. Zpravidla ale platí, abyste se neopírali o ruce na stole, jen je při psaní měli volně položené na stole před klávesnicí. Dále k sobě nenásilně stáhnout lopatky, zasunout bradu pro prodloužení krční páteře a podsadit pánev.

 

Neseme si bolest domů

Tím, že přenášíme těžkou váhu tam a zpátky dáváme zabrat celému tělu, ale horší je, když taháme věci v jedné ruce, nebo zavěšené za jedno rameno. Tato nevyváženost vytváří křeče a zkracování svalů na opačné straně těla a může způsobit akutní i dlouhodobé problémy. Je vhodné nosit kvalitní obuv, která zajistí podporu paty i klenby, a samozřejmě nosit na svůj notebook batoh. 

 

Historie se opakuje

V dnešní době jsou moderní retro batohy, které připomínají ty, co nosily naše babičky. Také výroba batohů z recyklovaných materiálů je v dnešní době moderní vzhledem k ohledu na životní prostředí. Tyto batohy na patnácti-palcové notebooky Vám zajistí pohodlí, moderní look a nebudete kvůli nim brečet nad ztrátou svých těžce vydělaných peněz.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.