Nová vrata do skladu? Zkuste sekční nebo rychloběžná vrata

průmyslová vrata

Průmyslové provozy jsou velmi náročným prostředím, kde jen to nejlepší vybavení dokáže splnit vysoké nároky na kvalitu i funkčnost. V tomto článku se zaměřím na průmyslová vrata. Ty musejí odolávat neustálému otevírání/zavírání, sem tam škrábanci nebo ráně od manipulační techniky. Je zcela jasné, že všechny součásti vrat musejí být vyztuženy.

Druhy průmyslových vrat

Navštívíte-li pár internetových stránek prodejců průmyslových vrat, asi vás zamrazí. Jejich výběr je velmi široký a rozmanitý, pokud nemáte zcela jasno, jaké chcete, si se v tom ztratíte. Uvedu zde tři typy nejčastějších druhů průmyslových vrat.

Průmyslová sekční vrata

Konstrukce je instalována nejčastěji pod strop, aby se ušetřilo maximum možného místa.
Díky svým vlastnostem je lze přizpůsobit každé průmyslové stavbě. Specialitou těchto vrat je možnost integrace dveří bez vysokého prahu nebo celoplošné prosklení.

Rychloběžná vrata

Potřebujete-li optimalizovat dopravní toku, pravděpodobné nesáhnete po sekčních vratech, ale spíše po rychloběžných vratech. Jejich výhodou je zlepšení klimatu, výrazné úspory energií nebo odolnost vůči nárazům.

Rolovací vrata

Jedná se o opravdu odolná a pevná vrata, která se vyznačují vysokou spolehlivostí díky minimálnímu počtu komponent. V závislosti na preferencích zákazníka lze vybírat různé varianty plášťů nebo vybavení. Funkčnost rolovacích vrat je založena na principu tzv. tažných pružin a hodí se pro logistická centra.

Elektrický pohon vrat

Málokdo si dnes dovede představit, že vrata bude ovládat ručně. Toto řešení můžete zvolit maximálně u garážových vrat, nikoliv u průmyslových. Moderní vrata jsou standardně vybaveny elektrickým pohonem, ovládaným na dálku nebo tlačítky či speciálními spínači. Pohon, tedy motor s vodicí kolejnicí se nejčastěji umísťuje nad vrata na překlad.

Důležité parametry kvalitního pohonu

 • Zde uvedu seznam několika parametrů, na které byste si měli dát pozor při výběru nových automatických vrat:
  Bezpečnostní certifikáty a normy (ISO).
  Tažná síla pohonu.
  Přenos síly řemenem nebo řetězem.
  Zda je v ceně dálkové ovládání.
  Jak se manipuluje při výpadku elektrické energie.
  Jak často pohon můžeme použít za sebou.

Kontakt

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.